Aktuality

Ve víně je pravda. A také stopa půdy, klimatu a tradice. Přesně to se snaží spojovat vína ve sdruženích VOC (víno originální certifikace), která jsou v České republice uznávána od roku 2004. V současnosti se můžeme setkat s pěti sdruženími – VOC Znojmo, VOC Mikulov, VOC Blatnice, VOC Modré hory a VOC Pálava. Co ale přesně označení VOC na lahvi dokládá? Vína, která se touto značkou mohou pochlubit, musejí odrážet charakter dané oblasti. Nejde pouze o chuť, která ctí tamní terroir, ale každé VOC může certifikovat pouze vybrané odrůdy, které jsou tradiční a nezaměnitelné pro jednotlivé vinice. V případě VOC Pálava se například jedná jen o jednu odrůdu – Ryzlink vlašský. Označení VOC je jen pro vyvolené Vinařství sdružená ve VOC mohou přihlásit svá vína, která poté zkoumá odborná komise složená z vinařů, enologů a sommelierů. Ti u jednotlivých vzorků posuzují nejen původ vína, ale i senzorické vlastnosti, které musejí jednotlivé šarže splňovat – Ryzlink vlašský z Pálavy musí mít typicky zelenožlutou až sytě žlutou barvu s nádechem pálavské květeny, výraznou ovocnou vůni kompotovaných renklód a meruněk přecházející až do medově kořenitých tónů. Víno musí být plné, nazrálé, s buketem kandovaných citrusů a nedosušených teplomilných peckovin, s živou kyselinou a vrstvenou mineralitou typického pálavského terroir. Právě tyto přísné podmínky v loňském roce splnil i Ryzlink vlašský 2013 z Vinařství Pavlov, takže se nově může pyšnit označením VOC Pálava. V nabídce ho máme i my, vyzkoušejte ho, určitě hned poznáte, v čem se od Ryzlinků vlašských z jiných oblastí liší.

 • VOC se rozšířilo

  VOC se rozšířilo

  Na poslední valné hromadě byli oficiálně přijati další dva členové. Jsou to Vinařství Volařík z Mikulova a ZMIKO spol. s r.o. vinařství rodiny Červinků z Horních Věstonic. Aktuálně má sdružení šest členů.

 • Spuštění webových stránek

  Spuštění webových stránek

  Dne 23. 5. 2014 byly oficiálně spuštěny webové stránky věnované VOC Pálava. Najdete zde množství informací o tomto projektu, jehož hlavním cílem je vytvářet jedinečná vína ryzlinku vlašského z Pálavských vrchů.

 • Podzimní zatřizování vín

  Podzimní zatřizování vín

  V úterý 14. října proběhlo v degustační místnosti Vinařství Červinka v Horních Věstonicích zatřídění vín. Předmětem hodnocení byly dva vzorky a to Ryzlink vlašský 2013 Pozdní sběr z Vinařství Pavlov a Ryzlink vlašský 2012 Výběr z hroznů z Vinselekt Michlovský. Obě vína splnila požadavky a bylo jim přiznáno označení VOC Pálava.

 • Srpnové zatřizování

  Srpnové zatřizování

  Dne 2. srpna 2018 proběhlo první letošní hodnocení vín VOC PÁLAVA naší zkušenou degustační komisí. Degustace proběhla v krásných nových prostorách společnosti našeho člena Ing. Miroslava Volaříka. Výsledkem jsou dvě nová krásná vína, která prošla přísnou komisí. Úspěch slaví Ryzlink vlašský 2015 společnosti BOHEMIA SEKT, s r.o. z viniční trati Pod Pálavou, obec Pavlov a Ryzlink vlašský 2017 společnosti VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a.s. z viniční trati Purmice, obec Perná. Degustační komisi tentokrát tvořili Ing. Marek Babisz, Libor Nazarčuk, Josef Peřina, Ing. Andrej Sabolčák, Ing. Bořek Svoboda, Ing. Aleš Urbánek a Bc. Marek Výmola. Předsedou komise byl zvolen Ing. Pavel Holub - hlavní technolog společnosti VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. Našim hrdým členům gratulujeme, těšíme se na další nová vína a Vám přejeme spoustu příjemně strávených chvil s víny z dílny VOC PÁLAVA...

 • Vánoční zatřizování 2019

 • VOC PÁLAVA vítá nového člena