Vinařství Červinka

Naše vinařství sídlí v obci Horní Věstonice pod Pálavou. Právě pod těmito vrchy se nachází většina vinic společnosti. Hospodaříme na 120 ha vinic. Odrůdová skladba je velmi bohatá. Výsostné postavení má Ryzlink vlašský, kterému se zde velmi daří.

V současné době se ve firmě pohybují 3 generace rodu Červinků. Jaroslav Červinka st., zakladatel firmy, se stále aktivně stará o vinohrady. Mladší Jaroslav je jednatelem společnosti a hlavním sklepmistrem. Do vinařství se pomalu zapojují jeho dva synové Lukáš a Jakub. Oba studují vinařské obory a jdou tedy ve stopách svých předchůdců.

Co se týká ošetřování vinic, patříme do integrované produkce. Klademe velký důraz na kvalitu a zdraví vypěstovaných hroznů, bez kterých by nebylo možné následně vyrobit ty nejkvalitnější vína.

Co se týče samotné výroby vína, spojili jsme generační zkušenosti s moderní technologií a navzdory tomu můžeme vyrábět vína té nejvyšší kvality. Důkazem jsou nám ocenění z mezinárodních výstav. Nejvíce však klademe důraz na zájem a spokojenost zákazníků, díky kterým každoročně zvyšujeme produkci a to je náš hlavní cíl.

Připojené obrázky

logo-01 Foto členi vinařství Zmiko DSCN0979 DSCN0974